Історія Рожнятова

Відомий Рожнятів з XII століття. Перше поселення виникло в долині річки Дуба, як невеличка осада, яка називалась Старим селом. Ця назва збереглася за частиною селища і дотепер.

З кінця XIV століття Рожнятів став власністю польської корони. Щоб тримати завойовані землі в покорі, на початку XV століття в Рожнятові збудовано добре укріплений замок. Він мав бійниці для кругового обстрілу, два підземні ходи, був оточений глибоким ровом з водою і валом. У 1649 році при допомозі козаків замок був спалений. В кінці XVII століття Рожнятів стає власністю графів Скарбків, який у 1758 році відбудував замок. З нього видавали різні декрети. Один з них надав Рожнятову у 1785 році статус міста, згідно Магдебурзького права.
Отримання статусу міста Рожнятів пожвавило торгівлю, розвиток ремесла; функціонувало кілька підприємств, цегельня, ґуральня й броварня, водяний млин. На той час в ньому налічувалось 188 будинків, проживало 1008 чоловік.
У ХІХ ст. Рожнятів зріс, став важливим економічним і культурним центром східної Бойківщини.
Після розпаду Австро-Угорської імперії в 1918 році місто Рожнятів було в складі ЗУНР. В 1919 році, окупували поляки. В 1939 році з приходом радянської влади Рожнятів став районним центром, а в 1940 році насильно надали статус селища міського типу.