Стежина вгору – до Тараса: покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку

9 березня 2021 року минає 207 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Минають роки, століття, а гострота і сила Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм впевненості, незламності, непохитної віри у власні сили. Ім’я Тараса відоме далеко за межами нашої країни, його творчість не залишає байдужим нікого. Геній українського народу, Великий Кобзар, чудовий лірик, вражаючий художник, незабутній письменник, незрівняний поет…

Дотримуючись карантинних обмежень, щоби не наражати людей на небезпеку, на Рожнятівщині вшанували Великого Кобзаря покладанням квітів до пам’ятника. Працівники відділу культури Рожнятівської селищної ради провели онлайн читання творів Шевченка, взяли участь в обласному онлайн конкурсі читців, в публічній бібліотеці та бібліотеках філіях організовано книжкові виставки і тематичні кутки.

Пам’ятник Тарасу Шевченку в Рожнятові вважається одним з найвеличніших в області, бо знаходиться на узвишші, яке чимось нагадує Чернечу гору. Скульптуру Генія українського народу виготовлено у Львівській майстерні Якова Чайки (скульптор – народний художник України Я. Чайка, архітектор – В. Федорченко) і встановлено на пагорбі в Рожнятові. На другу річницю Незалежності України у серпні 1993 року відбулося урочисте відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку.

З плином часу все більше переконуємося, що поезії нашого Кобзаря – це одкровення для минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців. Наш Великий Пророк вже 207 років веде свій народ від неволі до волі. В нинішньому часі його слово правди, слово віри допомагає нам у боротьбі за волю і цілісність України.

administrator
administrator
Статті: 1174