Розпочалася Програма медичних гарантій-2021

1 квітня розпочалася Програма медичних гарантій на ІІ-ІV квартали 2021 року у новому форматі (постанова Уряу від 15 лютого 2021 р. №133). Програма передбачає 35 пакетів медичних послуг, серед яких: 3 нових, зокрема, пакет вакцинації від COVID-19 і 5 виокремлених з уже діючих пакетів надання медичної допомоги. 

Бюджет Програми на 2021 рік становить 123,4 млрд грн. Однак, передбачений обсяг коштів не забезпечить у 2021 році 100% потреби фінансування галузі охорони здоров’я. АМУ зверталася до Парламенту з пропозиціями щодо збільшення коштів у Держбюджеті на Програму медичних гарантій-2021. Усі тарифи у Програмі збільшили в межах тих коштів, які виділили у держбюджеті. Тарифи відображають фактичні витрати закладів на надання тієї чи іншої допомоги за результатами 2020 року. За одним з найвищих тарифів у Програмі медичних гарантій оплачується неонатальна допомога. Оплата за цю пріоритетну послугу з квітня зросте до 135 тис. грн (за умови, що у закладі функціонує виїзна неонатальна бригада).

Серед нових пакетів Програми медичних гарантій 2021 – готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії. Цей пакет дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів, а також – інфекційну готовність країни на необхідному рівні. Договір на цей пакет укладатимуть визначені заклади. Вони отримуватимуть 764 тис. грн в місяць. Цей пакет діятиме після закінчення карантину.

Тариф на первинну медичну допомогу – капітаційна ставка за обслуговування одного пацієнта, який має підписану декларацію з лікарем залишився без змін і становить 651,6 грн на рік з коригувальними коефіцієнтами за віком (для населення віком 18-39 років – 390 грн). Цей тариф у 2020 році було збільшено на 50 грн. 

Забезпечення лікарськими засобами хворих на цукровий діабет протягом І-ІІ кварталів 2021 року здійснюється за рахунок субвенції. З 1 липня планується цей напрямок включити до програми «Доступні ліки».

Проблемним залишається питання щодо подання документу медичними закладами про доступність будівель. На початок квітня лише 86% медичних закладів, які надають первинну медичну допомогу, відповідають вимогам ДБН про інклюзивність будівель. Це означає, що 14% не можуть підписати договір з НСЗУ. Слід зазначити, що станом на 5 квітня 2021 року мають договір лише 786 медичних заклади з 1719 закладів, які мали договір з НСЗУ на кінець 2020 року. З цієї статистики видно, що наразі внесені зміни до постанови Уряду від 28.04.2018 №410 щодо подання до 1 липня 2021 року сканованої копії документа, яка підтверджує доступність будівлі та приміщення або сканованої копії документа, що підтверджує доступність входів, виходів і шляхів руху до будівлі та приміщення, не вирішують ситуації.Асоціація міст України наголошувала на необхідності невідкладного вирішення питання доступності будівель медичних закладів, а тому повторно звернулася до Прем’єр-міністра та до Міністра охорони здоров’я з проханням врегулювати це питання та піти назустріч територіальним громадам

administrator
administrator
Статті: 1147