Чому дим який виділяється при пожежі небезпечніший за сам вогонь?

Для комфортного існування людина має дихати повітрям, що зазвичай складається з 21,5% кисню і 0,03 ÷ 0,04% вуглекислого газу. В умовах пожежі, коли доступ повітря до приміщення обмежений, концентрація вуглекислого газу збільшується, що несе загрозу для людей, які перебувають у зоні задимленості.
Вже за умов концентрації вуглекислого газу вище 0,1% виникає відчуття задухи: загальний дискомфорт, слабкість, головний біль, зниження концентрації уваги, при наявності 0,5% — через 20-30 хвилин смертельний вплив: відбуваються зміни в кровоносній, центральній нервовій, дихальній системах, розумовій діяльності, 1% — після декількох вдихів людина втрачає свідомість, а через 1-2 хвилини людина отримує дуже сильне або смертельне отруєння. 
 Якщо так вже трапилося, що ви потрапили в пожежу, запам’ятайте, що рятуючись від вогню, не можна ховатися, забиватися у найвіддаленіших кутках квартири. Під час пожежі найнебезпечнішим є не вогонь, а дим. Тому в першу чергу необхідно захищати органи дихання від диму, якщо нема ніякої можливості піти з дому. Змочена у воді тканина слугуватиме як фільтр, що дасть вам можливість зменшити ризик отруєння продуктами горіння.
Бережіть себе та пам’ятайте: дотримання елементарних правил пожежної безпеки убереже вас від негативних наслідків вогняної стихії! 

Василь Микитин

Начальник Калуського РУ ГУ ДСНС
administrator
administrator
Статті: 1138