До уваги мешканців багатоквартирних житлових будинків смт Рожнятів!

У зв’язку із реформою житлово-комунального господарства та прийняттям Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», жителі багатоквартирних будинків зобов’язані визначитися з формою управління своїм будинком.

 Закон передбачає три форми управління:

  1. БЕЗПОСЕРЕДНЬО. Управління може здійснюватися безпосередньо самими власниками: все робимо самі за договором співвласників коли треба щось зробити – зібралися і домовилися.
  2. УПРАВИТЕЛЬ. Мешканці можуть вибрати управителя. Це може бути юридична особа або фізична особа-підприємець. Управитель виконує функції передбачені договором. Практично це те, що зазвичай зараз робить ЖЕК – утримання будинку і прибудинкової території.
  3. ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

ОСББ, як юридична особа, набуває можливість отримувати кредитні кошти на проведення в будинках заходів з капітального ремонту, встановлення засобів обліку та регулювання, з термомодернізації та енергозаощадження, благоустрою прибудинкової території. В рамках держпрограми енергозбереження можна взяти кредит для придбання відповідних матеріалів і устаткування. При цьому, за законом, ОСББ можуть розраховувати на компенсацію до 40% від вартості придбаного, якщо воно було використано на енергоефективні заходи.

У разі, якщо співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу.

Виходячи з наведеного, просимо до 01.07.2021 року прийняти рішення про форму управління багатоквартирним будинком та письмово поінформувати селищну раду.

В іншому випадку селищна рада визначить управителя на конкурсній основі.

Консультації з цих питань можна отримати у відділі юридичного забезпечення та персоналу і відділі економічного розвитку та інвестицій, туризму та комунального майна селищної ради. (вул. Шкільна, 1, електронна пошта econom.rozh@gmail.com)

Виконавчий комітет Рожнятівської селищної ради

Зображення за замовчуванням
administrator
Статті: 379

2 коментарі

Залишити відповідь