Як уникнути пожежі в автомобілі та як його загасити?

Відповідно до статистики, кількість пожеж на транспорті останнім часом постійно зростає. Головні причини пожеж на транспорті – підпали, порушення правил технічної експлуатації автомобілів, несправності в них електропроводки.

Варто наголосити, що автомобіль згоряє за лічені хвилини. Тому у випадку пожежі, до приїзду професійних вогнеборців, варто спробувати побороти стихію самостійно. Якщо загорання електропроводки виявити вчасно, то його легко загасити при допомозі звичайного вогнегасника. На жаль, досить часто водії ігнорують таке поняття, як вогнегасник для автомобіля. Платою за таку людську самовпевненість й легковажність є згорілі автомобілі, а іноді й життя та здоров’я самих водіїв.

Отож, вогнегасник повинен бути в кожному транспортному засобі й знаходитися в доступному місці. Бажано його зафіксувати, щоб під час руху він не катався по всьому салону.

Вогнегасник має бути у робочому стані, а для цього його слід купувати у спеціалізованій фірмі. Для транспортних засобів слід вибирати порошковий або вуглекислотний, ємністю не менше двох літрів. Не можна, поклавши вогнегасник в багажник, забути про нього на довгі роки. Він потребує періодичних перевірок і перезарядок.

Якщо ж пожежа під капотом все ж почалася, не панікуйте. Передусім, не відкривайте його доти, поки під рукою нема вогнегасячого засобу, адже через вільний доступ кисню під відкритим капотом, полум’я швидко розгориться. Для гасіння пожежі можна використовувати й інші підручні засоби (пісок, сніг, воду, брезент, куртки або ковдри). Не варто відчиняти двері транспортного засобу, якщо його нема чим гасити. Але на випадок, коли автомобіль уже сильно горить, або ж полум’я вирує в районі бензобака, не намагайтеся його гасити – будь-якого моменту може статися вибух.

Треба чекати прибуття пожежних підрозділів. У будь якому випадку, слід пам’ятати, що найважливіше – це людське життя.

Василь Микитин

Начальник Калуського РУ ГУ ДСНС

administrator
administrator
Статті: 1174