Вилучення «військового» ПДФО в громад суттєво зменшить можливість допомагати війську

Надходження «військового» ПДФО до місцевого бюджету – це запорука надійної підтримки військових. Усі видатки на придбання обладнання, техніки та ін. є прозорі й здійснюються за конкретними запитами військових та їхніми підтвердженнями, а також – вони під постійним контролем низки державних органів.

Вилучення ПДФО, який надходить до місцевих бюджетів від зарплат військовослужбовців, ослабить громади, позбавить їх можливості допомагати силам оборони та надавати якісні послуги жителям, і при цьому не принесе жодних плюсів для Об’єднаних сил Збройних сил України. Міста, села і селища за цей період долучилися до наближення Перемоги України через допомогу Об’єднаним силам ЗСУ, безпосередньо виділивши значні кошти на придбання обладнання і техніки, облаштування військових ліній захисту, пряму фінансову допомогу ЗСУ, тощо.

Позицію органів місцевого самоврядування підтверджують також відповідні фахівці, зокрема – експерт Олександр Черненко – кошти, які використовуються через місцеве самоврядування, дають кумулятивний ефект: до коштів місцевого бюджету додаються кошти мешканців, кошти бізнесу та спонсорів. Отже, забираючи кошти у громад, в армії забирають втричі більше. І одночасно руйнують унікальну мережеву систему Об’єднаних сил Збройних сил України”.

Бюджетні видатки громад – це також надійний тил військових – благоустрій, дороги, лікарні, утримання садків та шкіл, де, в тому числі, навчаються діти військових. Це також розміщення і соціальна допомога переселенцям тощо. І, нарешті, це стале проходження наступного опалювального сезону. Тому ПДФО з утримання військовослужбовців має забезпечувати належні умови життя їхнім рідним, батькам і дітям.

Ініціатива про вилучення з доходів місцевих бюджетів «військового» ПДФО руйнує державну єдність, яка здивувала світ з 24 лютого 2022 року, ділить громадян України на різні категорії, позбавляє захисників та їх родини гарантованих Конституцією України прав, що забезпечуються місцевим самоврядуванням.

Наша позиція – в громади мають і надалі надходити 64% ПДФО, включаючи податок з грошового забезпечення військовослужбовців!

Просимо зберегти в Державному бюджеті України на 2024 рік в доходах місцевих бюджетів «військовий» ПДФО та 64% ПДФО з замороженням реверсних вилучень, а також підтримати законопроєкти 9559-д та 9560-1, які легалізують допомогу органів місцевого самоврядування Об’єднаним силам Збройних сил України»

Рожнятівська селищна рада підтримує ініціативу Асоціації міст України та сподівається, що зрештою на державному рівні будуть ухвалені виважені рішення, які не призведуть до нівелювання місцевого самоврядування та ліквідації принципу децентралізації. Сьогодні важливо зберігати єдність та спрямовувати наші зусилля на зміцнення оборони України, щоб перемогти ворога.

administrator
administrator
Статті: 1174