ЗВІТ про роботу селищного голови за 2023рік

2023 рік – другий рік повномасштабної війни. Він був складним як для України, так і для нашої громади. За цей час мешканці навчилися долати перешкоди, жити в умовах небезпеки та усвідомили, що боротьба триває. За те, що цей рік був для нас всіх можливим, ми дякуємо Богу і Збройним Силам України.

Протягом року продовжували допомагати нашим захисникам: як за кошти місцевого бюджету, так і за благодійні кошти мешканців громади та інших меценатів.

Зокрема, за кошти місцевого бюджету придбано для військових частин на суму 1136 тис.грн.:

 • 10 квадрокоптерів «Mavik 3», вартістю 910 тис.грн.;
 • 5 ударних дронів на суму 92,5 тис.грн;
 • паливо-роздавальна колонку, вартістю 125 тис.грн;
 • канцтовари для військових частин на суму 8,6 тис.грн.

У 2023 році надано допомогу 176 учасникам бойових дій (УБД), 4 важкопораненим на лікування, 7 сім’ям на встановлення пам’ятників УБД, які померли при проходженні служби, 5 сім’ям, рідні яких в полоні чи зниклі безвісті, 19 сім’ям члени яких – учасники бойових дій –  загинули чи померли.

За 2023 рік виплачено з селищного бюджету:

–        учасникам бойових дій – 880,00 тис.грн. -176 УБД

–        на лікування тяжкопоранених УБД – 80,00 тис.грн.

–        на встановлення надгробних пам’ятників – 210,00 тис.грн.

–        послуги, пов’язані з похованням – 260,085 тис.грн.

–        сім’ям загиблих та зниклих безвісті – 215,00 тис.грн.

 Всього 1645,085 тис. грн.

Загалом за програмами допомоги війську та сім’ям військових з селищного бюджету профінансовано коштіву сумі  2781 тис.грн.

За програмою мобілізаційної підготовки з селищного бюджету виділено 149,6 тис.грн. (дизпаливо – 97,8; комп’ютер 34,9; відеореєстратори – 16,8)

Також в громаді відкрито станцію поліцейського громади та за кошти бюджету придбано автомобіль для поліцейського офіцера, вартістю 807 тис.грн.

Протягом звітного року, як і з початку повномасштабного вторгнення, наша громада активно допомагала захисникам. У громаді постійно проводяться благодійні збори на різні потреби, ярмарки, акції, концерти, вистави, майстер-класи, патріотичні спортивні змагання. Волонтери громади також самостійно збирають кошти на ЗСУ і закуповують дрони-камікадзе та все необхідне для захисників.

Масштабного значення набув волонтерський рух у закладах освіти громади. Всі, без винятку, педагогічні та учнівські  колективи робили і продовжують робити все для наближення перемоги України у війні. Працівники та здобувачі освіти плели сітки, готували гостинці для захисників, виготовляли окопні свічки та обереги. Також долучалися до збору коштів для придбання автомобілів, дронів, обмундирування та укомплектування  для захисників-односельчан. Протягом всього періоду війни діти  малюють малюнки та пишуть листи подяки воїнам.

Також у 2023 році продовжувалася робота координаційного штабу при селищній раді. Про нашу з вами спільну роботу в координаційному штабі інформуємо у однойменній вайбер-спільності. Протягом року нам допомагали благодійники, які передавали для військових: дрон Mavic3, турнікети, термобілизну, медикаменти, тощо.

Волонтерська діяльність координаційного штабу в 2023 році проводилася, в основному, за кошти, зібрані працівниками селищної ради, її відділів і установ. Загалом протягом року зібрано благодійних коштів 377 тис.грн., в тому числі: працівниками селищної ради – 176 тис.грн., відділом культури (в т.ч. з проведення мистецьких акцій) – 122 тис.грн., кошти благодійників – 79 тис.грн.

На зібрані кошти придбавали берці, бушлати, рюкзаки, павербанки, рукавиці, термобілизну, різне господарське спорядження, газові балони з горілками, хімічні грілки, медикаменти, засоби гігієни, продукти харчування, основу для сіток, колеса для авто; долучалися до ремонту та перевезення автомобілів, відправляли посилки захисникам.

Провели дві масштабні акції з підготовки та відправки посилок захисникам – до Великодніх і Різдвяних свят: до цих акцій масово долучилися мешканці, учні шкіл. Кожного разу відправлено понад 130 посилок.

З ініціативи мешканців, у селах громади відкривали меморіальні дошки та меморіали пам’яті Героям. В Рожнятові за кошти місцевого бюджету встановили меморіал пам’яті Героїв біля будинку селищної ради.

На сьогодні в громаді проживає 291 внутрішньо- переміщена особа. Найбільше ВПО – в смт. Рожнятів та с. Сваричів – переважно у індивідуальних житлових будинках мешканців громади, що їх прихистили.

Ми вдячні за допомогу міжнародним благодійним фондам, громадським організаціям, які постійно підтримують ВПО, осіб та сім’ї  в складних життєвих обставинах у громаді.

До надання допомоги долучалися всеукраїнські та регіональні благодійні організації «Карітас – Івано-Франківськ УГКЦ», «Право на захист»,  Міжнародний Медичний Корпус, Товариством Червоного Хреста, Волонтерський центр «Рух опору» (Івано-Франківського облмуздрамтеатру), БО «ELIOS UKRAINE», міжнародну організацію “Terre des hommes – Україна”, ГО «ХАЗАРД», благодійний фонд “Оберіг нації”, БО “Братерство911”, асоціацію “Zlaghoda”, мультидисциплінарну команду Калуського ЦСС за участі UNICEF, приватних підприємців, завдяки яким надано фінансову, гуманітарну допомогу (одяг, взуття, продукти харчування, побутова хімія, засоби гігієни, побутова техніка).

Станом на 01.01.2024р. на території Рожнятівської територіальної громади проживає 141 багатодітна сім’я, в яких виховується 500 дітей, 30 учасників ЧАЕС, з них 14 осіб І категорії.

На обліку служби у справах дітей перебувають 10 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, 6 дітей-сиріт які виховуються в прийомних сім’ях та 3 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, 30 дітей потребують особливої соціальної підтримки, 3  дітей загиблих захисників, 4 дітей ВПО отримали статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Протягом року відбулося 11 засідань комісії з питань захисту прав дітей, на яких розглянуто 21 справа щодо захисту прав та законних інтересів дітей; 3 засідання координаційних рад з питань дітей, на яких розглянули 7 питань.

В Рожнятівській територіальній громаді  працює територіальний центр соціального обслуговування, зі штатною чисельністю 17 осіб, який надає соціальні послуги 92 одиноким громадянам похилого віку та інвалідам. Також на платній основі надаються послуги 6 громадянам похилого віку.

З селищного бюджету надано матеріальну допомогу на поховання 12 самотніх громадян та інших категорій малозабезпечених громадян також 25 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та вдовам ліквідаторів на ЧАЕС.

Протягом року у програмному комплексі «Соціальна громада» було зареєстровано 1428 звернень мешканців громади на допомогу, 159 пільг, 410 субсидій на ЖКП та 44 внутрішньо переміщених осіб.

Протягом року в громаді забезпечено наповнення бюджету, функціонування об’єктів критичної інфраструктури, життєдіяльність усіх сфер.

У 2023 році проведено 8 сесій, в тому числі 2 позачергових. На сесіях прийнято 262 рішення та 3 звернення. У 2023 році проведено 13 засідань виконавчого комітету, з них одне позачергове, прийнято 154 рішення.

На засіданнях виконавчого комітету заслухано звіти про роботу комунальних підприємств, про виконання бюджету селищної ради, про затвердження виконання квартальних  фінансових планів медичних закладів, затверджувались висновки комісії у справах дітей та висновки Опікунської ради та інше.

Також виконавчим комітетом селищної ради протягом 2023 року: прийнято 11 рішень про виведення з членів особистого селянського господарства щодо 25 заяв громадян; про надання дозволу на газифікацію житлових будинків та квартир прийнято – 2 рішення; про надання допомоги жителям громади на поховання родичів, які ніде не працювали, пенсію не отримували та в центрі зайнятості на обліку не перебували  прийнято 19 рішень, відповідно надано допомоги на загальну суму 76 тис. грн.; про надання дозволу на встановлення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та продовження паспортів прив’язок– 8 рішень.

За  2023 рік до бюджету Рожнятівської  територіальної громади надійшло податків, зборів та інших обов’язкових платежів (без врахування трансфертів) в сумі 76009,3 тис.грн. Базової дотації з державного бюджету надійшло в сумі 37648,4 тис.грн., додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в сумі 1718,4 тис. грн., освітньої субвенції з державного бюджету в сумі 59762,3 тис. грн.  Цільових субвенцій з державного бюджету одержано в сумі 2195,3 тис.грн., субвенцій з обласного бюджету в сумі 1169,2 тис. грн. та субвенцій з бюджетів інших сільських, селищних ТГ  в сумі 1795,7 тис.грн.

Основними джерелами власних доходів місцевого бюджету громади  в 2023 році склали: податок  з доходів фізичних осіб – 60,3 % , єдиний податок – 16,3%,  плата за землю – 9,5 %, доходи  від акцизного збору – 5,4% від сукупних доходів бюджету.

У загальній сумі видатків загального фонду на органи управління припадає 12,3 відсотки (21322,6 тис.грн.), на освіту припадає 67,1 відсоток (115892,4 тис.грн.), на охорону здоров’я 5,6 відсотки (9952,2 тис.грн.), на соціальний захист та соціальне забезпечення 2,6 відсотки (4497,6 тис.грн.), на культуру 5,9 відсотки  (10199,5 тис.грн.).

В громаді немає великих бюджетоутворюючих підприємств. Але ми вдячні малому бізнесу, який в умовах війни, часто при втраті попиту на продукцію, продовжує працювати і сплачувати податки.

Найбільше ПДФО у 2023 році серед бізнесу сплатили: ПКП «Оріон» (119тис.грн.), ПП «Роман» (232 тис.грн.), ТОВ «Агро» (125 тис.грн.), ТОВ «Вест ойл трейдинг» (149 тис.грн.), ТОВ «Акріс захід» (305 тис.грн.), ТОВ «Вигідна покупка» (134 тис.грн.), ТОВ «Гідропауер» (154 тис.грн.), ТзОВ «Дамба» (102 тис.грн.) ТзОВ НК6 (259 тис.грн.), ТзОВ «ВТБ груп» (118 тис.грн.), ТОВ «НК Барель» (143 тис.грн), ТОВ «2Комбел» (247 тис.грн.), ТОВ «Франкомаркет» (194 тис.грн.), ТОВ ФК «Здорова родина» (205 тис.грн), ФОП КовальМ.Я (100,9 тис.грн.), Сеничак Г.Є (132 тис.грн.).

Найбільше єдиного податку до селищного бюджету надійшло від: ПП «Водоекотехпром» (167 тис.грн) та ТОВ «2Комбел» (340 тис.грн.)

Найбільше земельного податку та орендної плати за землю сплачено: ДП «Ліси України» (151,7 тис.грн.), ПрАТ «Укрнафта» (109 тис.грн.), ПП «Прикарпаткомплект» (129 тис.грн.), ТОВ «Агро блок» (168 тис.грн)., ТОВ «Енерго системс» (112 тис.грн.), ТОВ «Прикарпатресурс» (213 тис.грн.), ТОВ «Солар енерджі ІФ» (373,5 тис.грн.), ТОВ «Теплоекосервіс» (273 тис.грн.), ФГ «Сади Прикарпаття» (230 тис.грн.).

У 2023 році  зареєстровано 31 договір оренди земель комунальної власності: із них: 2 договори на землі сільськогосподарського призначення, і 29 договорів несільськогосподарського призначення.

Передано у користування земель комунальної власності площею 244,3 га, що дало додаткових надходжень до бюджету громади на суму 2073,9 тис.грн.

Найбільшим землекористувачем на території громади є ТОВ «Карпатнафтохім» – 261,7 га., яке орендує Чечвинське водосховище. Враховуючи ситуацією з призупиненням роботи цього підприємства, за 2023 рік борг по орендній платі за землю склав 344,3 тис.грн.

Протягом 2023 року в громаді активізувалася робота з обробітку земель. З цією метою передано КП «Рожнятівнадра» земельні ділянки сільськогосподарського призначення, загальною площею 463,7 га, в т.ч. в с. Камінь – 146,2 га, с. Вербівка – 119,52 га, с. В.Струтинь – 48,75 га, с. Нижній Струтинь – 90,4 га, с. Петранка – 26,4 га, с. Топільське – 32,4 га.

Станом на 01.01.2024 року селищною радою укладено 70  договорів оренди майна комунальної власності, з них: 27 договорів з держустановами, з розміром орендної плати по 1 грн.; 43 договори, по яких орендна плата визначена за результатами проведення електронних аукціонів (27) та Методиці розрахунку орендної плати (18). Протягом 2023 року укладено нових 14 договорів оренди майна комунальної власності, з них 10 договорів оренди – за результатами проведених аукціонів в електронній торговельній системі.

Надходження до бюджету  від орендної плати  за 2023 рік склали – 809 тис.грн., що на 230,4 тис.грн. більше показника минулого року. Всього поступлення до бюджету від оренди комунального майна і приватизації за 2023 рік складають –872,7 тис.грн.

Незважаючи на воєнний стан, часті повітряні тривоги, протягом 2023 року заклади освіти громади працювали і навчали дітей.

У 2023 році у 5 закладах дошкільної освіти працювало 19 груп, в тому числі раннього віку – 2 групи. Усього дошкільну освіту отримують 370 дітей, що на 56 дітей більше, ніж у попередньому році.

Загальна кількість учнів, які отримують загальну середню освіту в громаді, становить 2176 осіб у 120 класах. Середня наповнюваність класів складає 18,1 учнів. Найбільша наповнюваність – 22,9 у Сваричівському ліцеї, найменша – 7,7 у Камінській гімназії.

У 2023 році середня вартість утримання 1 учня в ліцеях і гімназіях громади становила 37655 гривень. Найменша: у Сваричівському та Рожнятівському ліцеях – 28367 грн та 32519 грн відповідно; найбільша – 84093 грн. у Камінській та 49389 грн. Вербівській гімназіях.

Цей рік став другим, коли вступні тестування відбувалися у формі мультипредметного тесту онлайн. Найважче було з постійними повітряними тривогами: учасникам доводилося переривати тестування, переходити до укриттів. Однак громаді вдалося забезпечити роботу екзаменаційного центру на базі Рожнятівського ліцею. Було проведено 11 сесій НМТ для 460 зареєстрованих учасників. У громаді 3 випускники закладів освіти склали НМТ на 200 балів: Сеничак Каріна, випускниця Рожнятівського ліцею з української мови; Кравців Софія, випускниця Нижньострутинського ліцею з української мови; Раковецький Дмитро, випускник Нижньострутинського ліцею з математики.

Позашкільну освіту в громаді забезпечують Рожнятівський БДЮТ та ДЮСШ. Позашкільна освіта в БДЮТ здійснюється в 32 групах і охоплює 408 вихованців. Гуртки працюють на базі Рожнятівського БДЮТ та 5 ЗЗСО громади.

Згідно фактичної мережі, в Рожнятівській  ДЮСШ функціонує  26 груп (10 початкової підготовки та 16 базової підготовки), в яких охоплено 310 учнів. В школі працює 10  основних  тренерів-викладачів, з них 8- тренери другої категорії та 2 тренери-сумісники.

Закладами освіти у 2023 році спожито:

– 127959 м3 природного газу. З об’єктивних причин у всіх закладах освіти громади спостерігається зростання споживання природного газу у порівнянні з 2022 роком.

– 138,2 тис.кВт електроенергії, що на 79,1 тис.кВт або 36,4% менше ніж у 2021 році. Збільшено споживання електроенергії Рожнятівським ліцеєм та ДЮСШ – на 12659 кВт і 3795 кВт відповідно.

– 388,29 Гкал, що на 174,77 Гкал або на 31% менше відповідного показника попереднього року.

Медичну допомогу в Рожнятівській територіальній громаді надають комунальні некомерційні підприємства селищної ради «Рожнятівська багатопрофільна лікарня» та «Центр первинної медичної допомоги» на основі укладених угод з Національною службою здоров’я України (НСЗУ)

В КНП «Рожнятівська багатопрофільна лікарня» РСР розгорнуто 215 стаціонарних ліжок, працює 357 працівників, із них медичну допомогу надають 75 лікарів, 159 медичних сестер, 74 молодших медичних сестер, а також 49 осіб технічного персоналу. Станом на 01.01.2024 року укладено з НСЗУ договорів на16 пакетів медичних послуг.

Протягом 2023 р. у стаціонарах проліковано 7700 пацієнтів, в тому числі: Перегінська ТГ – 1085 чол; Дубівська ТГ – 812; Спаська ТГ – 728; Брошнівська ТГ – 549; Долинська ТГ – 298; Новицька ТГ – 135; Вигодська ТГ – 96; Рожнятівська ТГ – 2501; інші – 1496. Протягом 2023р амбулаторний прийом становив 1137246 пацієнтів, кількість амбулаторних операцій – 2029, стаціонарних операцій – 1418, прийнято пологів – 236.

КНП «Рожнятівська багатопрофільна лікарня» за 2023 рік, порівняно з показником 2022 року, спожито на 2,7% більше природного газу (67,95 м3), на 121,99 Гкал або 8,91% більше теплоенергії, на 82,5 тис.кВт або 21,9% менше електроенергії та на 8,9%(121,99м3) більше  води.

Первинна медична допомога в Рожнятівській територіальній громаді надається в 5 амбулаторіях ЗПСМ та 6 ФАПах. Всього в Рожнятівській громаді працює 21 лікар, штатних посад середнього медичного персоналу – 49 одиниць, штатних посад молодшого медичного персоналу – 7 одиниць, інші – 34,5.

У 2023 році витрати коштів ПМД на 1 жителя становили 471,27 грн. Основна частина коштів, близько 85,9 %, була використана  на оплату  праці  працівників галузі.

Амбулаторіями і ФАПами КНП «ЦПМД», порівняно з показником 2022 року, спожито на 38,2% менше природного газу (відбулося зменшення  споживання природного газу у всіх об’єктах ПМД), на 8,03% менше електроенергії (за рахунок, в основному, адмінбудівлі ЦПМД), на 25,67 Гкал або 17,33% менше теплоенергії, на 41,56% менше води.

Послуги в галузі  культури  в  громаді забезпечують: 10 клубних установ (7 Народних Домів та 3 клубні заклади культури); 11 бібліотек (КЗ «Публічна бібліотека з філіями», бібліотека-філія для дітей смт. Рожнятів та 9 сільських бібліотек-філій); Дитяча школа мистецтв; Рожнятівський краєзнавчий музей «Бойківщина».

В клубних установах функціонують 47 аматорських колективів, в яких приймає участь понад 486 учасники. З них: 8 творчих колективів носять звання  «народний аматорський », 1 – «зразковий».

В Рожнятівській ДШМ навчається 242 дітей за напрямками: фортепіанно-теоретичний, струнно-смичковий, образотворчо-хореографічний, вокально-струнний, народно-духовий.

Протягом 2023 року відділом культури проведено більше 40 мистецьких акцій для підтримки ЗСУ.

Функціонування громади залежить, зокрема, від злагодженості та ефективності роботи житлово-комунального господарства. В умовах воєнного стану підприємства – КП «Рожнятівводгосп», правонаступником якого є КП «Рожнятівкомфорт», КП Рожнятівської селищної ради, КП «Рожнятівтеплосервіс» забезпечувати стабільність функціонування житлово-комунальної сфери громади.

КП «Рожнятівводгосп» за 10 місяців 2023 р. надано послуг на суму 3890.5 тис. грн., в т. ч. водопостачання – 44,4 тис.м3 на суму 1340 тис.грн., водовідведення – 39,7 тис.м3 на суму 1132,7 тис. грн., інші послуги – 238,8 тис.грн.

КП «Рожнятівкомфорт» за листопад-грудень 2023 року надано послуг на суму 497,7 тис. грн., в т. ч. водопостачання – 7,7 тис.м3 на суму 251,6 тис.грн., водовідведення – 7,2 тис.м3 на суму 207,3 тис. грн., інші послуги – 38,8 тис.грн. За підтримки ГО «Екоклуб» розроблено техніко-економічне обґрунтування на встановлення СЕС для безперебійної роботи об’єктів підприємства. Для того, щоб не підвищувати тарифи на послуги водопостачання та водовідведення, з селищного бюджету протягом 2023 року надано фінансову підтримку підприємству в сумі 1233 тис.грн.

КП Рожнятівської селищної ради здійснюється вуличне освітлення населених пунктів і вивезення твердих побутових відходів на полігон твердих побутових відходів з усіх населених пунктів громади. За 2023 рік вивезено сміття 18550 м.куб. Укладено 4655 договорів на вивезення ТПВ з мешканцями громади. Оплачено населенням за вивіз сміття за 2023 рік 1117,8тис.грн.

Враховуючи період воєнного стану та для збільшення залучення населення до вивезення сміття, тариф на вивезення ТПВ не змінювався. Тому в 2023 році з селищного бюджету підприємству надано фінансову допомогу в розмірі 2144,6 тис.грн, та на відшкодування витрат на зовнішнє освітлення населених пунктів – 427,6 тис.грн.

КП «Рожнятівтеплосервіс» обслуговує 4 котельні, які працюють на альтернативному паливі. За 2023 рік підприємством вироблено 2450 Гкал. За цей період використано: дров 2624 м3 на суму 4225 тис.грн.; електроенергії 99,9 тис. кВт на суму 819,2 тис. грн. Виплачено заробітної плати в сумі 2100,0 тис. грн., сплачено податків до бюджету  на суму 462,0 тис. грн. Фінансова допомога підприємству в 2023 році склала 95 тис.грн.

Враховуючи реалії сьогодення  значна увага  спрямовується  також забезпеченню цивільного захисту населення в громаді.  На території громади розташовані  14 захисних  споруд  цивільного  захисту,  з них  3 – державної  власності, 7 – комунальної  власності, 4 – приватної власності, а   також  16  найпростіших  укриттів. В громаді утворено 5 пунктів  Незламності. Селищної комісією з питань техногенно- екологічної  безпеки  та надзвичайних ситуацій  протягом 2023 року проведено  10 засідань.

У сфері містобудування та архітектури  за 2023 рік видано 6 містобудівних умов та обмежень; 17 будівельних паспортів; 11 паспортів прив’язки на тимчасові споруди ; сформовано 53 витяги з Реєстру будівельної діяльності по присвоєнні поштових адрес та 18 витягів з містобудівної документації; укладено 11 договорів тимчасового користування окремими елементами благоустрою.

Протягом 2023 року до селищної ради надійшло та зареєстровано 2004 листи вхідної кореспонденції, що на 168 більше, ніж у минулому році, підготовлено та зареєстровано вихідної кореспонденції 1229 листів. Селищною радою прийнято 162 розпорядження з основної діяльності.

Робота із зверненнями громадян в Рожнятівський селищній раді є однією із пріоритетних  у роботі загального відділу. У 2023 році надійшло 1111 звернень, що на 476 більше ніж минулого року. Найбільше звернень стосувалися земельних питань.

На Урядову гарячу лінію з питань роботи громади надійшло 23 звернень, на які надано вчасно відповіді. За 2023 рік надійшло 24 запитів на публічну інформацію. На всі запити надані відповіді у встановлені законом терміни.

Через Центр надання адміністративних послуг Рожнятівської селищної ради запроваджено надання 120 адміністративних послуг. Всього за 2023 рік через ЦНАП надано 6581 адміністративних послуг у різних сферах, а саме:

– послуг соціального характеру – 3460;

– реєстрація місця проживання – 1638;

– паспортні послуги – 61;

– надання відомостей з ДЗК – 3078;

– послуги, пов’язані з державною реєстрацією нерухомого майна – 743;

– послуги, пов’язані з державною реєстрацією юридичних та фізичних осіб – 301.

На завершальному етапі надання безпосереднього доступу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів зовнішніх користувачів, для надання адміністративних послуг у сфері реєстрації, перереєстрації колісних транспортних засобів усіх категорій та видача нового посвідчення водія на право користування транспортних засобів.

Протягом року в громаді реалізовані такі основні проєкти, які спрямовані на  забезпечення умов для навчання учнів, збереження об’єктів комунальної власності та надання базових публічних послуг:

Реалізовано проєкт-переможець обласного конкурсу проєктів ОМС, який планувався ще на 2022 рік – «Енергозберігаючі заходи з використанням сонячних батарей в елементах благоустрою с.Петранка» – 868,5 тис.грн, (в т.ч. обл. бюджет – 631,5, селищний бюджет – 237).

В галузі освіти:

 • спортивний майданчик з огорожею в смт.Рожнятів вул.І.Франка – 140 тис.грн обл. бюджет
 • капітальний ремонт харчоблоку Нижньострутинського ліцею загальною вартістю – 361,7 тис.грн.
 • капітальний ремонт їдальні Рівнянського ліцею – 204,8 тис.грн., в т.ч. 73 тис.грн кошти ЮНІСЕФ.
 • капітальний ремонт (даху) дитячого садка “Вербівочка” у с. Вербівка – 714,8 тис.грн. (в т.ч. обл. бюджет – 313 тис.грн, селищний бюджет – 402 тис.грн.)
 • ремонт дорожнього покриття Нижньострутинського ліцею, який проведено ОДА на суму 450 тис.грн, крім того, співфінансування з селищного бюджету 42 тис.грн.

В галузі культури:

 • ремонт Народного дому с. Петранка  228 тис.грн, в т.ч. обласний бюджет 200 тис.грн.
 • капремонт частини даху  НД с. Вербівка 600 тис.грн. , в т.ч. обл.бюджет 200 тис.грн. селищний – 400 тис.грн.
 • ремонт даху  вестибюлю  НД смт. Рожнятів – 362,5 тис.грн та ремонт вестибюлю – 108,5, які здійснювалися господарським способом.

В галузі медицини:

 • проведено ремонтні роботи реанімаційного і хірургічного відділень КНП «Рожнятівська БПЛ» на загальну суму 2997,4 тис.грн, в тому числі: кошти лікарні від пакетів НСЗУ 2797,4 тис.грн., кошти селищного бюджету 200 тис.грн.

В Рожнятівській громаді проходять автомобільні дороги загального користування місцевого значення і мости на них, які належать до відання обласної державної адміністрації та перебувають на балансі ДП «Дороги Прикарпаття»: С091116 Рожнятів-Вербівка, С091105 Нижній Струтинь-Рожнятів, С091107 Рожнятів-Липовиця, О090602 Калуш-Осмолода, С091103 Топільське-Берлоги, С091111 Топільське-Камінь, О090501 Долина-Верхній Струтинь-Лецівка, С091101 Вербівка-Петранка, С091102 Рівня-Вільхівка. Загальна протяжність цих доріг у громаді 106,3 км

Також територією громади проходить дорога загального користування державного значення Креховичі-Дзвиняч 8,5 км (від межі з Брошнів-Осадською громадою – Сваричівський поворот – об’їзна Рожнятів – виїзд з Рожнятова – межа з Дубівською громадою), управління якою здійснює Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Також в населених пунктах громади є 198 комунальних доріг, загальною протяжністю 206 км.

Враховуючи період воєнного стану багато проектів капітального ремонту, які були заплановані, не вдалося реалізувати. Проте, для підтримання доріг проїзними, протягом року в громаді проведені ремонтні роботи.

За кошти селищного бюджету для підтримання в проїзному стані комунальних доріг проводили поточні ремонти, підвозили щебенево-піщаними сумішами, гравієм, профілювали узбіччя. Протягом року проведено таких ремонтів на 31 вулицях у селах

с.Нижній Струтинь – ремонт 4 вулиць – 149,9 тис.грн.

с.Рівня – поточний ремонт вулиці Шевченка  – 149,9 тис.грн.

с.Верхній Струтинь – ремонт 3 вулиць -149,9 тис.грн.

с.Сваричів – ремонт 5 вулиць на суму 294 тис.грн.

с.Петранка – Експлуатаційне утримання та ремонт 4 вулиць на суму 535,8 тис.грн.

с.Камінь – поточний ремонт вул.Рекція – 138,1 тис.грн.

с.Вербівка – поточний ремонт вулиць – 170,5 тис.грн.

смт.Рожнятів – ремонт 11 вулиць на суму 710,9 тис.грн.

Загалом витрати на ці роботи склали 2299 тис.грн.

Вагомим є те, що до цих робіт долучалися мешканці: проводилася закупівля дорожньої суміші, а люди проводили роботи громадським методом. Особливо активно спрацював старостат села Петранка.

Міжмуніципальне співробітництво

В 2023 році підписано Меморандум про співпрацю з ґміною Ясткув Люблінського воєводства, Республіки Польща.

Також за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Рожнятівська громади планує підписати договір про міжмуніципальне партнерство з Рожищенською громадою Волинської області – на розгляд сесії внесено проєкт цього договору. Таке партнерство, звичайно, дає змогу обмінюватися досвідом. Крім того, в партнерстві планується підготовка і подання проектів розвитку. Наразі готуємо для подання на конкурс спільний проект з цифровізації бібліотек.

Крім того, плануємо подаватися на Програму Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027, яка передбачає виключно міжнародне партнерство.

Рожнятівська громада в умовах воєнного стану продовжує працювати  та забезпечує надання базових послуг мешканцям. Незважаючи на нелегкий емоційний та фінансовий стан, періодичні масовані атаки ворога, ми продовжуємо допомагати ЗСУ, наповнювати бюджет, виховувати дітей у дошкільних закладах, навчати здобувачів освіти у ліцеях і гімназіях, лікувати хворих, вивозити ТПВ, тощо. Важливо щоб у цей час кожен на своєму місці добре виконував свою роботу і пам’ятав, що перемога настане тільки завдяки ЗСУ.

Віктор Франкл, який був вʼязнем нацистських концентраційних таборів сказав: «Першими зламалися ті, хто вірив, що скоро все закінчиться. Потім ті, хто не вірив, що це колись закінчиться. Вижили ті, хто сфокусувався на своїх справах, без очікування того, що ще може статися».

Головне – працювати в єдності заради перемоги.

administrator
administrator
Статті: 1162