Семінар

21 березня 2024 року в Рожнятівському управлінні Калуської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості відбувся профінформаційний семінар для внутрішньо переміщених осіб, на який було запрошено Оксану Гаєвську – начальника служби у справах дітей Рожнятівської селищної ради, Ілону Понайду – головного юриста Рожнятівського бюро безоплатної правничої допомоги, Роксолану Винник-начальника Калуського районного сектору №2 філії державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області.

З вступним словом до присутніх звернулась начальник Рожнятівського управління Калуської філії Надія Атаманчук та представила учасників заходу. Вона наголосила, що метою заходу є надання психологічної підтримки громадянам, які не мають роботи, надання їм допомоги щодо адекватної оцінки власних професійних можливостей, проведення роботи по розвитку впевненості безробітних у собі, набуття навичок орієнтації та конкурентоспроможності на ринку праці та прискорення працевлаштування.

Одним з видів зайнятості в сучасних умовах може бути участь у патронатному вихованні дітей. Роз’яснення що таке патронатна сім’я надала О. Гаєвська. Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

І. Понайдою було роз’яснено, хто може бути влаштований в патронатну сім’ю, терміни перебування дитини у патронатній сім’ї, як стати патронатним вихователем, обов’язки патронатного вихователя, фінансування послуги патронату над дитиною та які документи необхідно подати кандидатам у патронатні вихователі. Також ознайомила з послугами бюро з надання безоплатної правничої допомоги: консультаційні послуги населенню з питань призначення аліментів, сімейних питань, питань позбавлення батьківських прав, питань розлучення, захисту прав дитини  та прийому документів.

Учасникам заходу запропоновано обдумати можливість самим стати патронатними вихователями. Вкінці зустрічі О. Гаєвська запропонувала тренінг «Тепло твоїх рук», де на повітряній кульці учасники написали свої позитивні емоції в наш час.

administrator
administrator
Статті: 1122