Зростання мінімальної зарплати

Зростання міні малки, що змінилось з 1 квітня в Україні 

Зростання мінімальної зарплати

З 1 квітня 2024 року в Україні зросла мінімальна заробітна плата – з 7 100 грн до 8 тис грн. Таке зростання було закладене у Держбюджеті-2024. Погодинна мінімальна зарплата зросла до 46 грн. 

Разом із мінімальною зарплатою також зростає і розмір єдиного соціального внеску. ЄСВ дорівнює 22% від мінімальної зарплати. Відповідно з квітня розмір податку збільшиться до 1 760 грн. 

Водночас підвищення мінімальної зарплати з 1 квітня не вплине на ліміті доходів ФОП та розмірі єдиного податку, оскільки вони прив’язані до розміру мінімалки, встановленої на початок календарного року.

Нові правила ввезення гуманітарної допомоги

З 1 квітня електронна система обігу гуманітарної допомоги стала обов’язковою для волонтерів – після чотирьох місяців тестування нових правил. 

Відтепер ввезти гуманітарну допомогу в Україну можна буде лише після реєстрації в онлайн-системі. Волонтерським організаціям необхідно заповнити перелік вантажів, які будуть завозитися, у розрізі категорій вантажу. Форма декларації відповідає паперовій, яка діяла раніше: це “спрощена” декларація із зазначенням обсягу та типу вантажу.

Коли вантаж перебуває на території України, благодійні фонди зобов’язані прозвітувати про його використання до 15 числа наступного місяця з моменту ввезення, але не більше ніж через 90 днів.

Здорожчання вартості закордонного паспорту

В Україні з 1 квітня змінюється вартість оформлення закордонного паспорта. Так, ціна на оформлення документа протягом 7 робочих днів і до 3 робочих днів за наявності підстав становитиме 1 598 грн. Раніше було 1496 грн.

У разі, коли людина готова чекати на закордонний паспорт громадянина до 20 робочих днів, вартість послуги становитиме 958 грн. Раніше – 856 грн.

Ті, хто оплатили адміністративну послугу до 31 березня, але ще не подали заяву для оформлення документів, зможуть доплатити за тарифами, що діятимуть на момент подання відповідних заяв, уточнили у Державній міграційній службі. 

Заборона на риболовлю

Оскільки навесні починається нерест риби, у квітні вводиться щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Тривалість цього періоду може відрізнятися залежно від регіону.

Рибалка під час дії заборони дозволяється тільки з берега вудкою (не більше двох гачків на рибалку) або спінінгом з однією штучною принадою.

administrator
administrator
Статті: 1143

Залишити відповідь